تکنولوژی

درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی یکی از انواع درب های تمام اتوماتیک است که علاوه بر بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا، به علت داشتن زیبایی ظاهری یک انتخاب ایده آل در اکثر موقعیت ها می‌باشد. ویژگی های ظاهری و مهم تر از آن مجهز بودنشان به سیستم های هوشمند موجب شده تا بسیاری از طراحان دکوراسیون، به مشتریان خود پیشنهاد استفاده از درب های سکشنال را بدهند. برای درب سکشنال صنعتی یک موتور در نظر گرفته می‌شود که با کار کردن آن شفتی که به فنرها وصل شده حرکت خود را آغاز کرده و پنلها نیز به کمک فنرهای درونی ریل جا به جا می‌شوند. قسمت بازشوی درب سکشنال صنعتی را می‌توان متناسب با ورودی یکی از سه نمونه نود درجه، زاویه ای و عمودی انتخاب کرد.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که معمولا برای واحدهای صنعتی بزرگ ازجمله صنایع ساخت اجسام غول‌ پیکر به وجود می‌آید، نبود تجهیزات مناسب برای نگهداری از محیط‌ های کارگاهی است. در محیط‌ های صنعتی بزرگ به‌ سختی می‌توان فضایی ایجاد کرد که تجهیزات به راحتی جا به‌ جا شوند و بتوان به‌سادگی آن‌ ها را کنترل کرد.

درب صنعتی اتوماتیک

درب صنعتی سکشنال یکی از انواع درب‌ های صنعتی است که با عرضه‌ی آن به بازار نسل جدیدی از درب‌ های اتوماتیک به مصرف‌ کنندگان عرضه شد.

مزایای استفاده‌ی این درب‌ ها تامین امنیت مکان‌ های صنعتی و تجاری، به‌ صرفه بودن و کاربردی بودن آن‌ ها و همچنین کیفیت قابل قبول آن‌ هاست.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره درب صنعتی هستید به این صفحه مراجعه کنید.

درب صنعتی اتوماتیک سکشنال در چه مکان‌ هایی استفاده می‌شود؟

طبیعتا بسیاری از واحد های تولیدی، واحد های عرضه و فروش و همچنین مکان‌ هایی که به‌ طور مستمر رفت‌ و آمد خودرو های سنگین در آن‌ ها جریان دارد، به ورودی و درب بزرگ و اتوماتیک نیازمند هستند.

از همین رو اغلب انبار های کارخانه‌ جات مواد غذایی، فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای، انبار های ذخیره‌ی گندم و برنج و سایر محصولات کشاورزی و همچنین مراکز آتش نشانی و اسکله‌ های بارگیری به این درب‌ های بزرگ، پرکاربرد و امن نیاز دارند.

مجموعه افرا مفتخر است تمامی خدمات مربوط به درب صنعتی سریع را در اختیار شما قرار دهد.

 

درب صنعتی اتوماتیک سکشنال چه مزایایی دارد؟

شرکت‌ هایی که به هر دلیلی از سوله‌ های بزرگ استفاده می‌کنند، یکی از دلایل استفاده از درب صنعتی اتوماتیک سکشنال راحتی استفاده از آن می‌دانند.

برای جا به‌ جایی این درب‌ ها نیازی به نیروی دست نیست و قفل‌ کردن آن‌ ها هم به روش سنتی انجام نمی‌شود. سیستم تمام اتوماتیک این درب‌ ها امکان باز و بسته شدن خودکار درب‌ ها را فراهم می‌کند و با استفاده از یک سیستم امنیتی بسیار پیشرفته و امن شرایطی را فراهم می‌کند که دیگر تحت هیچ شرایطی دغدغه‌ ای برای محافظت از سوله، انبار یا واحد تولیدی خود نداشته باشید.

جالب است بدانید برخی از انواع درب صنعتی اتوماتیک سکشنال می‌توانند برای منازل هم استفاده شوند. در این نوع از درب صنعتی اتوماتیک سکشنال قدرت و اندازه‌ی موتور ها با هم تفاوت دارد و مشخصا برای استفاده‌ی خانگی طراحی شده است.

درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی در سه مدل مختلف طراحی و عرضه می‌شود، درب سکشنال نرمال، درب سکشنال صنعتی ورتیکال و درب سکشنال صنعتی هایلیفت سه نوع مختلف از انواع درب سکشنال صنعتی هستند که در ادامه با اشاره به ویژگی‌ های هر کدام از آن‌ ها، مزایای هر کدام را بیان خواهیم کرد.

اگر به دنبال درب سریع صنعتی pvc هستید به این صفحه مراجعه کنید.

درب سکشنال صنعتی نرمال

درب سکشنال صنعتی نرمال هم یکی دیگر از انواع درب صنعتی اتوماتیک سکشنال است که بسیار به درب‌ های اتوماتیک خانگی یا همان درب‌ های اتوماتیک پارکینگی شبیه است. تفاوت درب سکشنال صنعتی نرمال با انواع پارکینگی این محصول در قدرت موتور جابه‌جا کننده و همچنین ظرفیتی است که در سیستم این درب برای میزان تردد روزانه در نظر گرفته شده است. همچنین به دلیل حساسیتی که در واحد های صنعتی وجود دارد میزان استفاده از تجهیزات امنیتی در درب‌ های صنعتی بیش از خانگی است.

درب سکشنال صنعتی ورتیکال

درب سکشنال صنعتی عمودی یا همان درب سکشنال صنعتی ورتیکال یکی دیگر از انواع درب صنعتی اتوماتیک سکشنال است که در سوله‌ ها، انبارها یا محیط‌ هایی استفاده می‌شود که درب آن‌ ها را نتوان به‌ صورت افقی باز کرد.

در بسیاری از موارد محدودیت‌ هایی که در معماری ساختمان های صنعتی وجود دارد، امکان استفاده از درب‌ های افقی را محدود می‌کند. بنابراین در این موارد بهتر است به جای استفاده از درب‌ های افقی از انواع دیگری از درب صنعتی اتوماتیک سکشنال استفاده کنیم.

نکته‌ی مهم درباره‌ی استفاده از درب سکشنال ورتیکال این است که به جهت نوع باز و بسته شدن باید به نصب آن بسیار دقت کرد. همچنین شرکت ارائه‌ دهنده‌ی این درب‌ ها باید به‌ صورت دوره‌ ای آن‌ ها را سرویس کند تا از بروز حوادث مختلف جلوگیری شود. ضمنا نباید در نصب لبه‌ی ایمنی غفلت کرد.

درب سکشنال صنعتی هایلیفت

درب سکشنال صنعتی هایلیفت هم نوع دیگری از درب صنعتی اتوماتیک سکشنال است که بر اساس نوع طراحی آن هم می‌تواند به‌صورت افقی باز و بسته شود و هم امکان باز و بسته شدن به شیوه‌ی عمودی را دارد.

این نوع از درب صنعتی اتوماتیک سکشنال می‌تواند به سه طریق فنر بالا، فنر پایین و شیب‌دار اجرا شود. از آنجا که ویژگی بازوبسته شدن عمودی در این مدل درب‌ ها هم وجود دارد، بنابراین بهتر است ملاحظات ایمنی را درباره‌ی آن‌ ها در نظر داشته باشید.

درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و ویژگی

در قسمت‌ های قبلی این نوشته به بررسی انواع درب صنعتی اتوماتیک سکشنال پرداختیم و مدل‌ های مختلف این درب‌ ها را بر اساس نوع کارکرد آن‌ ها بررسی کردیم. در ادامه بد نیست به اصلی‌ ترین و مهم ترین ویژگی‌ های درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و انواع آن بپردازیم و ببینیم این درب‌ ها چه مزایایی نسیت به درب‌ های معمولی دارند.

طراحی زیبا و همخوان با ساختمان

درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و انواع مختلف آن مثل درب سکشنال صنعتی نرمال، درب صنعتی سکشنال ورتیکال و درب صنعتی سکشنال هایلیفت دارای طراحی منحصر به‌ فردی هستند که کاملا با طراحی ساختمان شما همخوان است.

هوشمند بودن

در ساختمان‌ هایی که اغلب تجهیزات آن‌ ها هوشمند است و به خانه‌ های تماما هوشمند معروف‌ اند، درب صنعتی اتوماتیک سکشنال می‌تواند تکمیل کننده‌ی تجهیزات هوشمند خانه‌ یا واحد های صنعتی تمام‌ هوشمند باشد.

ایمنی و تجهیزات کارآمد

ویژگی دیگر درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و انواع مختلف آن برای واحد های صنعتی و منازل مسکونی، امنیت بسیار بالای آن است. به‌ طوری که در درب صنعتی اتوماتیک سکشنال انواع پاراشوت فنر، پاراشوت چرخ، لبه‌ های ایمنی و چشم الکترونیکی وجود دارد که از به وجود آمدن هرگونه حوادث احتمالی جلوگیری می‌کند.

عایق در برابر صدا و دما

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و انواع مختلف آن در برابر صدا و دما های مختلف تا حدود زیادی عایق است و مانع از عبور صدا های مزاحم و دما های سرد و گرم به داخل ساختمان می‌شود.

این درب‌ ها می‌توانند در برابر سرما تا دمای منفی 10 درجه هم مقاوم باشند و در برابر گرما هم تا 90 درجه‌ی سانتیگراد خاصیت عایق‌ بودن خود را حفظ می‌کنند. این ویژگی مهم درب صنعتی اتوماتیک سکشنال باعث می‌شود هنگام وقوع حوادث مختلف، خطر کمتری ساختمان را تهدید کند.

عایق‌ بودن درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و انواع آن در برابر ورود و خروج دمای سرد باعث می‌شود در بسیاری از موارد از این درب‌ ها حتی برای بستن ورودی سرد خانه‌ ها هم استفاده شود تا به این وسیله از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود و بتوان دمای داخل ساختمان را ثابت نگه داشت.

جا به‌ جایی و عملکرد کم‌ صدا

تجربه‌ی بسیاری از افراد در استفاده از درب‌ های اتوماتیک و هوشمند و جا به‌ جایی پر سر و صدای این درب‌ ها، آن‌ ها را نسبت به عملکرد درب‌ های اتوماتیک بدبین کرده است.

با این وجود درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و انواع مختلف آن به‌ سادگی و با فشردن یک کلید جا به‌ جا می‌شوند و جا به‌ جایی آن‌ ها با کمترین صدا و بدون آلودگی صوتی انجام خواهد شد.

جالب است بدانید حتی اگر از قطعات طلق‌ دار و مواد آلومینیومی در این درب‌ ها استفاده شده باشد، وزنی بسیار سبک‌ تر دارند و البته سنسور های حرکتی درب صنعتی اتوماتیک سکشنال باعث می‌شود از برخورد درب‌ ها به موانع مختلف و تولید صدا های زاید جلوگیری شود.

استفاده از دو درب مختلف

در ساختمان‌ های صنعتی و هنگام استفاده از درب صنعتی اتوماتیک سکشنال می‌توان از دو نوع درب صنعتی اتوماتیک سکشنال ماشین‌ رو و عابر رو استفاده کرد تا درب ورود و خروج عابرین هم هوشمند باشد و با کمترین زحمت باز و بسته شود.

قابلیت عابر رو شدن این درب‌ ها آن‌ ها را به درب‌ هایی مناسب برای درب خانه‌ ها، دفاتر کاری و محل‌ هایی تبدیل می‌کند که به طور معمول عابران رفت و آمد می‌کنند و خبری از عبور و مرور خودرو نیست.

درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و قیمت

به‌ طور کلی قیمت درب صنعتی اتوماتیک سکشنال باتوجه به ابعاد، ویژگی‌ های ساختمان و نوع کارکرد آن متغیر است. بسیاری از شرکت‌ های عرضه‌ کننده‌ی این درب‌ ها با توجه به شرایط ساختمان و تجهیزاتی که بر روی درب صنعتی اتوماتیک سکشنال و انواع نرمال، عمودی و افقی آن نصب می‌شود، قیمت‌ های مختلفی برای این درب‌ ها در نظر می‌گیرند.

بنابراین اگر می‌خواهید از قیمت این درب‌ ها اطلاعات کسب کنید بهتر است با یکی از شرکت‌ های ارائه‌ دهنده‌ی این محصولات تماس بگیرید و لیست قیمت محصولات را دریافت کنید تا علاوه بر آشنایی با ویژگی درب‌ ها، از قیمت هر یک از آن‌ ها هم مطلع شوید.

ما در مقاله های قبلی درباره تیغه پلی کربنات توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

جمع‌بندی

دربهای صنعتی اتوماتیک سکشنال و ویژگی‌ هایی منحصر به‌ فردی که دارد شرایط بسیار مناسبی را برای استفاده کنندگان این محصولات در واحدهای صنعتی و منازل مسکونی فراهم کرده است.

این درب ها می‌توانند به‌ راحتی نیازهای مجتمع‌ های صنعتی بزرگ مثل سوله‌ ها، انبارها، سردخانه‌ ها، رمپ‌ های بارگیری و فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای را پاسخ دهند. این مکان‌ های صنعتی عموما به دلیل حجم بالای تردد خودرو به آن‌ ها نیازمند یک سیستم حفاظتی کارآمد هستند که در عین ایمنی بتواند عبور و مرور خودرو های باری را هم ساده کند.

از آنجا که ارتفاع و عرض دربهای صنعتی اتوماتیک سکشنال بسیار بیشتر از درب‌ های عادی است، این درب‌ ها مشکل محدودیت رفت‌ و آمد خودرو ها را حل خواهند کرد.

فراموش نکنید که سیستم بازوبسته کردن این درب‌ ها بسیار کارآمد و ساده است و به‌ راحتی و تنها با فشردن دکمه‌ی ریموت می‌توانید آن‌ها را بازو سته کنید و نیاز به هیچ عمل نیست.

بنابراین اگر دربهای صنعتی اتوماتیک سکشنال را برای منزل یا شرکت خریداری می‌کنید، با توجه به ویژگی‌ های آن خیالتان از کاربردی بودن محصول راحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *